Meniu

IMPORTANT!

Ultimele înscrieri pentru Mamut Bike Race vor avea loc vineri, 13 septembrie, ora 18:00. Din motive logistice, participanții nu se vor mai putea înscrie și nu vor mai putea achita taxa de participare la fața locului. Vă încurajăm așadar să completați din timp formularul de înscriere. Toți cei înscriși și care au achitat taxa în perioada 11-13 septembrie, sunt rugați să aducă la ridicarea pachetelor, dovada de plată a taxei de înscriere. Nemaiavând înscrieri la fața locului, taxa de participare rămâne 80 de lei până în ultima zi de înscriere.

Clasamente Mamut Bike Race, 2019

Masculin 14-18 ani, MBR2019 Race 35km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Gabriel Silaghi 226Cs Muresul01:49:06
Vlad Faur 20302:11:55
Andrei Senila 177Inacus Riders02:21:01
4Vlad Lucian Gligor 162VeloPrieteni Tirgu Mures02:49:01
5Andrei Chira 17402:54:48
6Raul Turcu 21303:13:25
7Daniel Ioan Marc 11003:19:34
8Andrei Cristian Eduard Kato 19303:30:03
9Ioan Vulturar 17803:34:49
10Constantin Vulturar 180Iancus Riders03:42:28
11Denis Moldovan 10104:30:16
12David Doroga 114C.S. Next SportsNu a luat startul
13Andrei Groza 210Nu a luat startul

Feminin 14-29 ani, MBR2019 Race 35km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Ioana Alexandra Popity 229Popity Power Team02:41:52
Cornelia Sighiartau 211Pretenarii biciclisti03:34:54
Maria Grigor 227C.S. Pro Racers Satu Mare03:49:07

Masculin 19-29 ani, MBR2019 Race 35km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Mihai Claudiu Groza 155CsaBike Team01:57:55
Roland Szaniszlo 220CSM Odorhei02:07:04
Ciprian Colcer 10502:13:46
4Csaba Palko 16802:19:27
5Vladut Beleiu 17902:23:51
6Paul Ioan Oarga Igna 190002:46:05
7Mihnea Costachi 12002:58:22
8Gabriel Cosoveanu 219Biciclim03:07:52
9Robert Andrei Botan 11803:18:14
10Alexandru Aloman 15703:39:52
11Marius Simtea 16303:39:57
12Marcel Simtea 172003:40:08
13Mircea Chira 166Cercetasii Romaniei03:41:53
14Andrei Ciungan 18604:03:26
15Razvan Alin Mestereaga 18704:04:15
16Ioan Robert Dendiu 20504:04:17
17Iosif Arnold Badea 18904:07:24
18Iulian Obrejan 17304:29:41
19Dan Cristian Simina 15904:41:04
20Lucian Lazea 15605:06:44
21Adrian Denghel 124BiciclimDNF
22Alfred Mihai Balazs 130Nu a luat startul
23Man Alin 1310Nu a luat startul
24Stefan Gabriel Vasilie 141Nu a luat startul
25Ciobanu Alexandru 214Retras din fotbalDNF

Masculin 19-34 ani, MBR2019 Maraton 60km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Raul Sînza 27CarCover Veloteca Racing Team02:41:49
Jozsef Atilla Malnasi 26CarCover Veloteca Racing Team02:41:50
George Cristian Stan 25NoMad Merida CST02:54:21
4Alexandru Zeleznik 18C.S. Pro Racers Satu Mare02:55:52
5Stefan Cristescu 11002:56:23
6Otniel Sighiartau 16Pretenarii biciclisti03:39:38
7Alexandru Bran 20669seiseinoveTEAM04:06:07

Masculin 30-39 ani, MBR2019 Race 35km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Florin Roman 123Csa Bike Team01:55:52
Mihai Ferlai 113Biciclim02:14:04
Bogdan Turciac 144MiBo Adventures02:32:53
4Lucian Surdu 117RoadRunner Team02:33:42
5Claudiu Campeanu 143MagicMamaliga02:34:43
6Mihaita Nagy 19502:36:49
7Oliviu Laurentiu Stancu 147Biciclim02:37:22
8Marius Candea 222Nelmarc02:40:14
9Liviu Vlad Birau 12202:40:41
10Florin Alexandru Mierlita 15202:44:22
11Cristian Cuibus 20902:51:49
12Alexandru Andrei Dadarlat 12502:52:51
13Calin Mircea Boldi 198Cs La Hoya Cluj Napoca02:53:28
14Andrei Parju 10802:54:35
15Gabriel Serban Pacurar 22502:57:25
16Traian Botoiu 14603:02:36
17Lica Burloi 160VeloPrieteni Tirgu Mures03:09:12
18Gheorghe Dumbrava 10303:09:52
19Adrian Selagea 14803:11:12
20Dan Porfire 158Mibo Adventures03:23:15
21Andrei Pavel 217WEB2203:25:45
22Andrei Barta 12803:39:43
23Cosmin Filip 20403:53:28
24Daniel Indrei 10703:56:17
25Sorin Pop 10903:56:20
26Daniel Nicolae Chira 22403:56:40
27Daniel Boescu 126Biciclim04:12:20
28Darius Cernea 19604:22:41
29Andi Dinet 17504:25:48
30Cristian Motrici 10604:29:55
31Mihai Cioanca 134Nu a luat startul
32Alexandru Rosza 140Nu a luat startul
33Andronic Cristian 184DNF
34Emil Puiu 206Nu a luat startul

Masculin 40-49 ani, MBR2019 Race 35km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Augustin Vlaic 16501:55:53
Andrei Kato 19202:09:59
Radu Cordosan 199Mures Runners02:17:58
4Lucian Gligor 161VeloPrieteni Tirgu Mures02:18:51
5Adrian Micu 150BICICLIM02:36:03
6Nicolae Miclaus 149BICICLIM02:36:46
7Gabriel Treistaru 182BICICLIM02:37:40
8Constatin Drasovean 20002:45:10
9Romeo Panican 15402:46:03
10Giura Marian Alin 13302:58:11
11Mihai Burja 14502:58:34
12Lucian Davidoni 223Devadat03:02:09
13Sorin Vasinc 102Biciclim03:06:42
14Dorin Fleseriu 104BICICLIM03:09:15
15Catalin Cioara 127BICICLIM03:12:51
16Eugen Doroga 116C. S. Next Sports03:20:51
17Vasile Teodor Avram 115XOX03:20:52
18Dan Puscau 132BICICLIM03:29:10
19Cornel Cristian Simon 121Corvinia Deva03:35:31
20Dorin Dirlosan 167Biciclim03:40:04
21Laurentiu Negoita 13903:40:05
22Gabriel Cimpean 12903:49:08
23Gabriel Hategan 14203:49:28
24Cosmin Adrian Biro 13804:31:31
25Iulian Popa 13604:31:49
26Ovidiu Otel 208biciclistii04:38:30
27Mircea Dragomir 22104:48:29
28Adrian Nemety 153Nu a luat startul
29Ioan Stavar 183Nu a luat startul

Masculin 50+, MBR2019 Race 35km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
János Török 218Vertical Sport02:11:32
Tibor Bereczki 228Xterra Sport Bihor02:13:29
Mihai Rinceanu 20702:21:43
4Octavian Mihai Mirza 216ACS Savorya Cycling Team02:23:10
5Corrado Cristofaletti 201669seiseinoveTEAM02:32:19
6Sorin Dinu Deac 194Carcover Veloteca Racing Team02:33:43
7Ioan Gaga 212Bicicli?tii03:12:48
8Eugen Tusa 191Turdeni.ro03:23:39
9Nicolae Ardelean Muntean 21503:30:54
10George Dindelegan 202Biciclistii03:37:13
11Daniel Ichimescu 188Bciclistii03:40:38

Feminin 19+, MBR2019 Maraton 60km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Eszter Bereczki 12Carcover Veloteca Racing Team03:29:07
Salome Bondor 24Nomad Merida CST03:43:35

Masculin 35+, MBR2019 Maraton 60km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Elisei Miron 21NoMad Merida CST02:57:00
Andrei Ianos 2203:03:51
Trif Cristian 10RockOnBike03:19:00
4Gustav Robert Mircea 14Mures Cycling03:26:36
5Calin Vaduva 15Sport Competition03:27:04
6Zsolt Langviser 23DNF racing03:29:05
7Teo Cociuba 13sport competition03:42:13
8Razvan Drutau 19Cannondale03:53:25
9Kalman Albert 7Master Ski&Bike03:58:10
10Dan Giura 1Biciclim04:13:33
11Nelu Sauciuc 804:25:04
12Iacob Moldovan 9VeloPrieteni Tirgu Mures04:50:00
13Lucian Cucu 6Pretenarii05:36:53
14Marius Bem 2-------DNF

Feminin 30+, MBR2019 Race 35km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Simona Pop 151Vointa - Bikesport02:31:27
Monica Surdu 112RoadRunner Team Cluj03:18:01
Veronica Cernea 19703:57:05
4Adriana Fleaca 18504:15:56
5Mariuca Ignat 164VeloPrieteni Tîrgu Mure?05:07:38
© Asociația Bicheru Cycling.