Meniu

Clasamente Mamut Bike Race, 2016

Family Open, Traseu scurt 30Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Vlad Lucian Gligor122VeloPrieteni Tirgu Mures02:07:11
Andrei Repede142Suasor Bike02:21:54
Andreea Catana243HHC Romania03:11:51
4Matei Popa18503:16:12
5Eduard Ciobotaru150DNF
6Erik Soaita162DNF

Masculin 14-18 ani, Traseu scurt 30Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Raul Sinza28001:09:03
Andrei Todescu105Sial Cycling Club Sebes01:17:21
Roland Szaniszlo27801:20:13
4Adrian Marius Florea240Turdeni.ro01:20:28
5Traian Suciu153Scott Geiger Team01:23:38
6Gabriel Silaghi26901:27:03
7Eugeniu Straistaru26501:31:37
8Dan Oltean11001:33:49
9Nátán Sidó25401:35:18
10Radu Cosmin Arsin11701:48:37
11Andrei Popa18601:58:44
12Sever Adrian Vlad26201:59:25
13Ciprian Oltean11102:07:46
14Andreas Rares Faur25802:07:54
15Norbert Csaba Balogh228-02:17:28
16Eduard Winsch167Cercetasii Romaniei02:17:38
17Denis Gabriel Moldovan21102:21:16
18Vlad Botar165Cercetasii Romaniei02:25:40
19Stefan Razvan Cioanca166Cercetasii Romaniei02:37:10
20Catalin Todor11602:51:01

Feminin 14-29 ani, Traseu scurt 30Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Alexandra Cioc252ATE Dianthus01:56:54
Yasmina Luana Diaconescu19102:20:43
Oana Butilca20502:53:16
4Denisa Oprean28603:05:44
5Gabriela Grigorean28503:12:41
6Cristina Brandea138VeloPrieteni Tirgu MuresDNF
7Maria Bihoi148DNF
8Sorina Abos202-DNF

Masculin 19-29 ani, Traseu scurt 30Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Imre Boszormenyi28801:12:21
Timotei Pacurar256NoMad Merida CST01:13:54
Iulian Nagy27401:13:57
4Alexandru Stefan26401:24:07
5Candit Alin Man198-01:25:12
6Botond Szelyes27601:27:09
7Sorin Chihaia126Aventura X01:27:32
8Andrei Nicolae Mititelu123San Montan01:27:51
9Radu Mircea Ilea21701:33:41
10Mihai Claudiu Groza23501:46:53
11Mihai Dumbrava23201:51:54
12Gaspar Szakacs108Plan-B Cycling Club Aiud01:52:09
13Gergo Szakacs201Plan-B Cycling Club Aiud01:54:03
14Dorin Bernat26701:54:43
15Maximilian Dindelegan24602:05:41
16Mihai Marcus19002:09:16
17Florin Ratiu107Plan-B/ GAMA02:16:06
18Marian Carnat18002:16:30
19Daniel Coardos20902:18:53
20Andrei Mihalcea173NA02:22:33
21Lorand Casian19502:36:54
22Alexandru Dumitriu17802:37:11
23Paolo Moldovan23102:47:20
24Paul Dan10402:47:21
25Andrei Iorgulescu 23002:55:42
26Stefan Gabriel Vasilie14003:01:33
27Alfred Mihai Balazs17903:02:59
28Raul Bogdan Iuga 223VeloPrieteni Targu Mures03:05:10
29Cristian Portik125DNF
30Mircea Todescu149DNF
31Radu Corneliu Oprita158DNF
32Radu Dumitru Avram141DNF

Masculin 19-34 ani, Traseu lung 50Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Elisei Miron33NoMad Merida CST02:54:41
Roberto Burta34Scott Geiger Team03:00:15
George Sergiu Balauca3803:00:53
4Dan Mitru36Garage Racing03:22:17
5Beniamin Tamas1Bicheru Cycling03:25:00
6Radu Rusu24Garage Racing03:28:20
7Robert Sasu5203:32:23
8Csaba Dezso16-03:32:55
9Robert Sofronie2Scott Geiger Team03:39:26
10Levente Szabo1703:55:51
11Norbert Costea2204:06:15
12Florin Muresan4404:14:57
13Dumitru Radu Negru2304:15:02
14Emil Virgil Stanila704:39:52
15Bogdan Marian31Instinct Team05:00:58
16Sergiu Bodea9-05:32:03
17Nicolae Boboia5105:41:23
18Andrei Avram8Cercetasii RomanieiDNF
19Dan Andrei Sicoe29Deva TeamDNF
20Magelan Alexandru Burz3DNF
21Marius Sufana12DNF
22Mihnea Amihailesei10DNF
23Paul Voina19CETM AlbamontDNF
24Vlad Vicol14Deva TeamDNF

Masculin 30-39 ani, Traseu scurt 30Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Istvan Gelei27201:18:54
Bogdan Ionescu26601:19:55
Flaviu Adrian Blaga26801:20:12
4Alexandru Mares249Scott Geiger Team01:20:14
5Marius Sebastian Cociuba15501:20:39
6Valer Florin Roman17001:21:44
7Robert Schmotzer18301:27:25
8Alexandru Emilian Candea234-01:30:00
9Ovidiu Moldovan26101:30:44
10Marius Vasile Florea239Turdeni.ro01:34:04
11Florin Ernest Gyorgy121VeloPrieteni Tirgu Mures01:34:52
12Adrian Micle18201:37:55
13George Cristian Nitu227Coltul cu bunatati01:41:09
14Iacob Moldovan113VeloPrieteni Tirgu Mures01:46:32
15Teodor Cristian Tilea 16801:49:43
16Mircea Pastin106VeloPrieteni Tirgu Mures01:50:00
17Daniel Boescu 13701:50:20
18Gabriel Rodila28401:52:06
19Catalin Grigore Boer19901:53:41
20Daniel Senesan169COMPLET SECURITY01:53:47
21Andrei Traian Voica2261.NeBA01:54:30
22Nicolae Beschiu22001:55:25
23Adrian Ciobanu20001:56:08
24Liviu Vlad Birau14401:59:16
25Lica Burloi101VeloPrieteni Tirgu Mures02:00:08
26Daniel Puscas17202:00:10
27Tudor Farcasan29302:00:39
28Traian Botoiu18102:01:21
29Alexandru Urca13302:02:49
30Florin Achim27002:03:41
31Ionel Calin Oltean12902:04:30
32Mircea Dan17102:04:31
33Claudiu Stefan Daian15602:04:40
34Ioan Marginean21002:05:29
35Ion Florian 21402:05:39
36Sorin Pop12402:06:11
37Claudiu Ioan Campeanu15702:07:18
38Adrian Hadarean17502:10:09
39Mircea Gabriel Ivan19402:10:21
40Marius Nicolae Iuonas19302:11:48
41Cosmin Olariu21302:13:53
42Cristian Talnar14602:15:36
43Gabriel Todor29102:19:25
44Dorin Cristian Podar21202:21:10
45Horea Hava17602:24:33
46Bogdan Catinean13602:28:34
47Emil Puiu 20302:35:31
48Andrei Ciulea13402:36:33
49Paul Adrian Dancila242Bulls Bikes02:36:52
50Iuliu Dancila241Bulls Bikes02:37:47
51Cosmin Ioan Pop 16302:39:26
52Tibor Syko21502:39:49
53Florin Florea229BAMSE02:42:03
54Ioan Stanciu21802:42:11
55Robi Kulcsar12002:43:00
56Cristian Motrici10202:46:04
57Dragos Gabriel Nitoi26002:51:39
58Cosmin Filip20802:53:14
59Ciprian Napradean20402:53:17
60Bogdan Munteanu22402:53:20
61Ciprian Mara25002:53:45
62George Schiau21902:55:36
63Adrian Aurelian Marian18702:58:52
64Ovidiu Dacian Capitan16003:00:04
65Nicolae Dragomir22103:05:30
66Dorin Wainberg23703:12:06
67Alex Jittu159DNF
68Alexandru Marginean127DNF
69Andrei Adam222Focus-FreeRiderDNF
70Gabriel Alexandru Petrovici135DNF
71Ioan Aluas128DNF
72Mircea Pienariu251DNF
73Sergiu Haragus188DNF
74Tudor Perju207DNF

Feminin 19+, Traseu lung 50Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Beata Adrienne Piringer 5Liv Giant Team Romania03:55:34
Melinda Dezso 15-04:07:27
Monica Mihaela Cojocaru3504:31:56

Masculin 35+, Traseu lung 50Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Ferencz Ilyes4102:54:26
Istvan Csergedi5403:01:20
Zoltan Toth3703:07:11
4Cristian Trif 39Garage Racing03:29:03
5Cristian Nechita30Instinct Team03:41:09
6Mihail Zahan5303:53:01
7Ioan Babutan 26Pe2roti04:03:14
8Francisc Stefan Kerekes13Indecosoft04:11:41
9Alexandru Rus3204:22:42
10Iosif Barta2704:31:15
11Ovidiu Onisor2104:38:46
12Mihai Rinceanu4304:42:57
13Daniel Costea18Tura în Natura Sibiu04:44:22
14Radu Colcer11Plan-B Cycling Club Aiud05:14:12
15Ioan Dragomir4005:45:32
16Andrei Cadar4505:47:00
17Dorian Lutz605:48:14
18Leonard Hajdu2506:02:29
19Andrei Ianos42DNF
20Cristian Glodean28Deva TeamDNF
21Mihai Ciobotaru4DNF

Feminin 30+, Traseu scurt 30Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Simona Pop244Bikesport racing01:39:47
Eszter Dr. Lukacs281HAJDÚSÁGI KTE01:46:01
Manuela Muresan27901:54:44
4Sendy Talnar255SendyClub02:15:29
5Adina Valeria Florea238Turdeni.ro02:18:34
6Dana Marie151Turdeni.ro02:25:31
7Iulia Maria Stoicescu29202:41:57
8Iulia Bologa11902:44:31
9Ioana Basso23602:55:32
10Steluta Pop11203:00:37
11Adriana Fleaca11403:00:53
12Dana Focsaneanu 233VeloPrieteni03:05:32
13Valentina Oprisor28703:05:46
14Daniela Suhanea225VeloPrieteni03:06:10
15Cristina Monica Ichimescu247DNF
16Ioana Roxana Basca118DNF

Masculin 40+, Traseu scurt 30Km

LocNumeNr. concursEchipaTimp
Francisc Sarosi294Ideal Geiger Team01:14:56
Vestemean Romulus263magura cisnadie01:15:11
Gyorgy Ianos Szelyes27501:24:09
4Ioan Florian Fogoros29001:25:09
5Ioan Torok27301:26:50
6Augustin Vlaic19601:28:07
7Sandor Somogyi282HAJDÚSÁGI KTE01:31:01
8Alexandru Szasz27701:33:54
9Istvan Toaso29501:36:13
10Marin Marie216Turdeni.ro01:36:53
11Dan Giura13101:56:01
12Ioan Stavar20601:58:29
13Ioan Preda28901:59:46
14Gheorghe Nica16102:00:10
15Ovidiu Lupsan10902:04:33
16Eugen Tusa13202:05:03
17Constantin Stelian Stoica16402:05:22
18Radu Persa192SportGuru – BCR Racing Team02:08:27
19Sorin Nicolae Vasinc14702:09:00
20Denes Vass189San Montan02:10:57
21Catalin Cioara14302:14:42
22Pál Nagy257CKE02:15:06
23Marius Haprian17702:17:49
24Adrian Mitea27102:18:52
25Dan Puscau14502:23:40
26Nicolae Avramut13902:32:59
27Daniel Ichimescu24802:33:50
28George Dindelegan24502:37:21
29Cristian Todor17402:39:43
30Cristian Petropulos25902:55:58
31Jozsef Helmeczi28302:56:06
32Stefan Vince19703:11:03
33Lucian Popa18403:16:16
34Mihai Florea25303:27:59
35Adrian Nemety115DNF
36Gabriel Badea154DNF
37Marin Mihalcea103DNF
38Marius Nicoara152DNF
© Asociația Bicheru Cycling.